Podpora spolupráce start-upů mezi Evropou, Indií a Afrikou v soutěži Agregátor 2020
Podpora spolupráce start-upů mezi Evropou, Indií a Afrikou v soutěži Agregátor 2020

Velvyslanectví České republiky v Dillí informuje, že pět členů (Incubateur Descartes - Francie, Technoport - Lucembursko, AIC-Aartech - Indie, inovační park IIM v Kalkatě - Indie a SRiX - Indie) z programu Sítě inkubátorů EU-Indie spojilo své síly s africkými inkubátory v rámci Inovačního partnerství Afrika-Evropa a společně vyhlásily výzvu k podání žádosti na téma boje s COVID-19, a to prostřednictvím nové soutěže Agregátor 2020.
 

Cílem této soutěže je identifikovat, odměnit a propagovat inovativní začínající podniky a malé a střední firmy, které poskytují řešení zdravotní krize Covid-19 a mají zájem rozšířit se do Evropy, Indie nebo Afriky, vzájemně se spojit a znásobit síly, aby se staly molekulárním start-upem. Molekulární start-up je asociace různých start-upů pod jednou hlavičkou.  Hlavním cílem je zvýšit jejich růst a dát jim nové příležitosti na mezinárodním trhu.

Výběr start-upů bude proveden na základě podobné vyspělosti z hlediska vývoje, vyvíjených produktů nebo služeb či stejného cílového trhu. Tři start-upy s nejvyšším potenciálem stát se začínajícími molekulárními podniky, získají cestovní příspěvek do jiného regionu. (tedy např. do Indie či do Afriky)

KE STAŽENÍ leták se základními informacemi o soutěži International Start-up vs Covid-19, určený pro Start-upy z Evropy, Afriky a Indie se zájmem o spolupráci. Uzávěrka přihlášek pro start-upy, které si přejí být spojeny, je 30. října 2020.

 
 
Více informací je na rovněž na stránkách soutěže Agregátor 2020.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí