Výjezd vicepremiéra Bělobrádka do Pardubického kraje

10:00

50% zaměstnanců ve firmě pracujících ve výzkumu a vývoji. Ideál teoretiků znalostní ekonomiky? Nikoliv! Realita ve společnosti Contipro, ve které zahájil vicepremiér Bělobrádek svou dnešní návštěvu v Pardubickém kraji.

12:00

Špičkově vybavené laboratoře, desítky mladých výzkumníků zapálených pro svou práci, to je realita české firmy Contipro, která vznikla prakticky na zelené louce a dnes dává na výzkum a vývoj 100 milionů korun ročně.

Takový stav dnes prezentovali zaměstnanci firmy vicepremiérovi P. Bělobrádkovi během jeho návštěvy.

13:00

Vicepremiér Bělobrádek dnes v Pardubickém kraji zavítal do firem Contipro a Rieter CZ, kde hovořil o podpoře aplikovaného výzkumu a komercionalizaci vědeckých výsledků. Na Univerzitě Pardubice pak odpoledne představí Národní politiku výzkumu, vývoje a inovací do roku 2020.

Více informací

14:00

Neuvěřitelný příběh českého VVI selfmademana, který od základu vybudoval úspěšnou firmu Contipro.

Generální ředitel Vladimír Velebný hovoří o nutnosti podpory vědy a výzkumu pro budoucnost naší země.

14:30

Důraz na výchovu vlastních odborníků, nutnost nabízet perspektivu a motivovat mladé k práci ve výzkumu a vývoji, pro nás komentovala výkonná ředitelka Contipro Zuzana Bubnová.

16:30

V Hernychově vile v Ústí nad Orlicí se vicepremiér Pavel Bělobrádek setkal s regionálními podnikateli a společně diskutovali nad tématem priorit Národní politiky VVI pro roky 2016 - 2020.

Takový stav dnes prezentovali zaměstnanci firmy vicepremiérovi P. Bělobrádkovi během jeho návštěvy.

17:00

Každý z nás velmi pravděpodobně používá nějakou textilii, která byla vyrobena na stroji od společnosti Rieter CZ, špičkového výrobce textilních strojů pro přádelny.

Vicepremiér Pavel Bělobrádek v rámci své cesty po Pardubickém kraji navštívil vývojová i výrobní pracoviště společnosti.

17:30

Rozhovor s generálním ředitelem Rieter CZ Janem Lustykem o tom, proč je pro Českou republiku nezbytné podporovat výzkum a vývoj.

17:45

Otázky nedostatku kvalifikovaných pracovníků, administrativní náročnost projektů financovaných z veřejných zdrojů, nebo nutnost úpravy vzdělávacího systému, který bude lépe reflektovat potřeby firem. A další palčivá témata společně s prioritami Národní politiky VVI pro roky 2016 - 2020, byly předmětem živé debaty vicepremiéra Bělobrádka na půdě Univerzity Pardubice.

18:00

V prostorách Univerzity Pardubice proběhlo setkání vicepremiéra Bělobrádka nad tématem Národní politiky VVI 2016 – 2020. Podívejte se, co nám k debatě řekl děkan Filozofické fakulty Univerzity Pardubice Petr Vorel.

Sdílejte na: